Ви зараз переглядаєте Навчання, ґрунтоване на досвіді, практиці і бажанні. День перший

Навчання, ґрунтоване на досвіді, практиці і бажанні. День перший

Навчання, ґрунтоване на досвіді, практиці і бажанні. День перший

У Києві 27 – 28 березня 2025 року пройшов дводенний воркшоп. Захід відбувся з ініціативи Секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності за сприяння Програми підтримки ОБСЄ для України.

Тема першого, 27 березня, робочого дня – «Сучасні виклики та інноваційні підходи у сфері протимінної діяльності»

Учасники обговорили ключові питання, зокрема: виконання заходів гуманітарного розмінування та очищення деокупованих територій України від мін і вибухонебезпечних залишків війни; стан реалізації Операційного плану Національної стратегії з протимінної діяльності до 2033 року у 2024 – 2026 роках; розвиток комерційного гуманітарного розмінування, формування ринку та використання сучасних технологій; створення банку технологій у сфері розмінування та екосистеми полігонів для тестування новітніх розробок; формування навчально-випробувального комплексу на базі Центру досконалості протимінної діяльності та екологічної безпеки Міністерства оборони України.

Подібні конференції покликані й сприяють об’єднанню зусиль державних органів, міжнародних партнерів та операторів протимінної діяльності задля посилення безпеки та відновлення територій України. Учасники зібрання постійно акцентували на значній ролі координації діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій, котрі залучаються до проведення заходів у сфері протимінної діяльності.

Одним з важливих аспектів дискусій першого дня воркшопу була тема новітніх технологій у сфері розмінування. А саме – використання полігону для тестування нових технологій та створення єдиного RnD-хабу у сфері протимінної діяльності, що становив би повний цикл: від розробки інноваційних продуктів до їхнього втілення на практиці при розмінуванні українських земель. Присутні також ознайомились із презентацією кластеру IRON, а саме – досвідом розвитку стартапів в MilTech, можливостями для сфери розмінування тощо.

Учасники форуму дійшли згоди, що розмінування територій повністю автоматизувати й виключити людський фактор – неможливо, як би того не хотілося. Безпілотні системи розмінування та механічні методи мають рухатися поряд, а не виключати одне інше. Ефективними є як державні, так і приватні полігони. Підкреслювався зростаючий рівень інноваційних технологій розмінування приватної сфери та важливість залучення міжнародного досвіду для розробки українських інноваційних методів розмінування.

Важливою темою однієї з дискусійних панелей першого дня роботи також стало формування експертного середовища: хто має стати експертом у тестуванні технологій; які критерії мають тут бути; як організувати експертний супровід; які навчальні програми необхідні для підготовки експертів? Говорилося й про виняткову важливість ролі та місця ветеранів у експертному середовищі.

Редакція

Редакція фонду