Ви зараз переглядаєте Наше завдання – розмінувати Україну якомога швидше!

Наше завдання – розмінувати Україну якомога швидше!

Наше завдання – розмінувати Україну якомога швидше!

Кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності в Україні постійно збільшується. Зараз їх десятки, ще не один десяток підприємств нині проходить відповідну процедуру.

Наразі близько 156 тисяч квадратних кілометрів – це біля 26% території України – є потенційно небезпечними через російський мінний терор. Отже, Україна прагне створити ефективний ринок розмінування, залучити максимум інновацій та налагодити масове виробництво спеціалізованої техніки задля того, щоб сам процес знешкодження російського мінного непотрібу тривав не десятиліття, а лише роки.

Роман Пальчиков, полковник ДСНС у відставці, голова БФ «Перший фонд відновлення України»:

– В Україні вже є 39 операторів протимінної діяльності, котрі пройшли відповідну сертифікацію. І до цього переліку входять не лише вітчизняні оператори. Чимало іноземних компаній вже також подали заявки на отримання сертифікатів, що свідчить про, я би так висловився, перспективність цієї сфери діяльності.

Іноземні компанії, зокрема, розуміють, що можуть заробляти на розмінуванні в Україні. Як би це прямолінійно не прозвучало. Я вважаю, що саме це й буде головним рушієм, якщо великі компанії із значними ресурсами зможуть зайти в нашу країну та залучити, відповідно, іноземні кошти на розмінування.

Наше завдання – розмінувати Україну якомога швидше! І чим більше буде операторів, чим більше буде груп розмінування, тим, звичайно ж, швидше буде здійснено таку роботу. Це доволі позитивна тенденція. Причому, кількість груп розмінування збільшується не лише за рахунок приватних операторів. Держава так само нарощує кількість підрозділів, що займаються гуманітарним розмінуванням.

Редакція

Редакція фонду