Ви зараз переглядаєте Нам стовідсотково необхідна допомога іноземних донорів

Нам стовідсотково необхідна допомога іноземних донорів

Нам стовідсотково необхідна допомога іноземних донорів

Днями у ДСНС України відбулася зустріч з представниками Посольства Японії в Україні, японського Агентства міжнародного співробітництва та японських компаній, де обговорили актуальні проблеми розмінування території нашої держави.

Японія вже надала й продовжує надавати суттєву допомогу ДСНС. Наприклад, кожен третій автомобіль, які нині використовують піротехнічні підрозділи ДСНС для виконання завдань у процесі розмінування, було отримано за підтримки Японії.

Роман Пальчиков, полковник ДСНС у відставці, голова БФ «Перший фонд відновлення України»:

– Неможливо здійснювати будь-які відновлювальні роботи не перевіривши території на вибухонебезпечні предмети. Під час роботи в ДСНС я займався безпосередньо розробкою нормативних документів, у тому числі – із протимінної діяльності під час відновлювальних робіт на звільнених територіях. Разом із однодумцями ми створили Фонд, який дозволяє усім зацікавленим організаціям комунікувати з іноземними донорами щодо проведення та фінансування робіт з протимінної діяльності, а також отримувати матеріально-технічну допомогу у цій сфері.

Процес розмінування дуже коштовний. Жоден бюджет будь-якої держави не може витримати такого фінансового навантаження: і розмінування, і відновлення, і ведення, як це зараз є, бойових дій. Нам стовідсотково необхідна допомога іноземних донорів.

Наведу приклад. Запроваджена урядова програма передбачає, що фермер має спочатку вкласти у розмінування власні гроші. Однак, не у багатьох фермерів земля перебуває у власності. Вона належить певним людям, які надають її в оренду фермерам або юридичним особам, що вже займаються землеробством. І тому деякі фермери кажуть, мовляв, «сьогодні я вкладу кошти у розмінування цієї території, а завтра люди не захочуть зі мною продовжувати договірні відносини. Що тоді? Хто мені тоді поверне гроші й навіщо мені ці вкладення взагалі?». Тому, це теж питання і його необхідно якимось чином розв’язувати.

Про подібні проблеми знають і спільнота фахівців над ними працює.

Редакція

Редакція фонду