Ви зараз переглядаєте Стан активно моніториться й пропонуються кроки з огляду на реалії

Стан активно моніториться й пропонуються кроки з огляду на реалії

Стан активно моніториться й пропонуються кроки з огляду на реалії

Україна продовжує закликати партнерів під час закупівель техніки й обладнання для потреб протимінної діяльності (та за наявності альтернатив) таки віддавати перевагу саме українській продукції. Важливою тут залишається, зокрема, й синхронізація планів України та донорів.

Роман Пальчиков, полковник ДСНС у відставці, голова БФ «Перший фонд відновлення України»:

– Наразі фахова спільнота, яка вже досить велика й активна, міжнародні неурядові організації, окремі фахівці у сфері протимінної діяльності, оператори із протимінної діяльності, урядові і неурядові структури, котрі залучені до цієї роботи, активно моніторять ситуацію та пропонують необхідні зміни.

Є державні ініціативи. Міністерство економіки опікується цією тематикою, під егідою якого, спільно із Державною службою України з надзвичайних ситуацій, створено Центр гуманітарного розмінування та розроблено проект  Національної стратегії протимінної діяльності в Україні. Тобто, є певна візія розвитку подальшої діяльності із гуманітарного розмінування і є фахівці, які можуть адаптувати законодавчу базу до тих умов, які склалися на цей момент.

Координація відбувається у кількох напрямах. Насамперед, Центр протимінної діяльності при Міністерстві оборони отримує від усіх операторів інформацію щодо обстежень, розмінувань й реалізує політику у цьому виді діяльності. Тобто, розробляє стандарти та правила гри, формує звітні дані, зокрема, створює мапу забрудненості, мапу тих територій, які вже визнано безпечними та передано землевласникам.

Окрім того, при Міністерстві економіки та ДСНС працює Центр гуманітарного розмінування, який здійснює комунікацію із державними та недержавними донорами щодо залучення коштів на реалізацію програм гуманітарного розмінування й покращення матеріально-технічної бази підрозділів державних організацій, залучених до процесу гуманітарного розмінування України.

Наразі Центр гуманітарного розмінування дуже активно співпрацює з такими країнами, як Японія, Південна Корея. Є також іноземні оператори, які пройшли відповідну державну сертифікацію та безпосередньо працюють із неурядовими фондами, що їх фінансують.

Станом на зараз ми маємо три гілки фінансування. Насамперед, це – державне фінансування. Вже реалізується програма, завдяки якій будь-який  фермер може розмінувати свою земельну ділянку, сплативши 20% коштів від вартості  розмінування. Решту 80% йому компенсує держава.  Окрім державного, ще є донорське фінансування та фінансування від іноземних урядів.

Редакція

Редакція фонду