Ви зараз переглядаєте Це усе – про повноцінне й безпечне життя!

Це усе – про повноцінне й безпечне життя!

Це усе – про повноцінне й безпечне життя!

Гуманітарне розмінування території України – більше, аніж просто знешкодження мін чи інших вибухонебезпечних предметів. Йдеться про можливість для людей повернутися у свої домівки та перебувати у безпеці.

Це – про відновлення економіки та країни загалом. Це – про продовольчу безпеку, зокрема, у світі. Розмінування наших територій – це нульовий етап відновлення України та вкрай важливий крок для повернення повноцінного життя на деокуповані українські землі.

Засновник Благодійного Фонду «Перший фонд відновлення України», полковник ДСНС України РОМАН ПАЛЬЧИКОВ:

– Повне розмінування України – це та мета, якої ми усі прагнемо і до якої рухаємось. Це добре розуміють усі люди, котрі задіяні у протимінній діяльності. Але, дивлячись правді в очі, повне розмінування території нашої країни можливо навряд. Наразі можна говорити саме так.

Ймовірно, це колись все ж таки буде. Бо, як показує досвід, зокрема, деяких балканських країн, де свого часу проходили інтенсивні бойові дії із застосуванням різних вибухонебезпечних предметів, залишаються й дотепер у світі такі території, які дуже складно розмінувати як у технічному плані (хоч технічно можна розмінувати будь-яку території), так і складно, передовсім, у плані фінансовому.

Проте, цінність території набагато вища за будь-які гроші, які вкладаються у її розмінування. Це зрозуміло. Тому, є пріоритетність у держави Україна стосовно територій, які підлягають першочерговому розмінуванню.

Стовідсотково можна сьогодні сказати, що в Україні буде територія, яку не вдасться розмінувати на усі 100 відсотків. Звичайно, згідно із пріоритетами, у першу чергу будуть розміновуватися території сільськогосподарського напрямку.

Потім будуть розміновуватись території, які безпосередньо задіяні, скажімо так, у житті громад – річки, озера, прилеглі до населених пунктів місцини. Далі будуть лісові масиви.

Що ж стосується якихось ярів, проваль та балок, то, очевидно, це буде на останньому етапі розміновуватись. І, можливо, якщо там буде надто складна технічна складова процесу, то подібні території просто будуть обмежені для доступу й розмінування там або взагалі не буде (принаймні, у найближчій перспективі), або ж буде згодом, але вже із використанням якихось технічних ноу-хау, які дозволять безпечно та не дуже задорого здійснити там розмінування.

Редакція

Редакція фонду