You are currently viewing Strategy and Plan – done!

Strategy and Plan – done!

Strategy and Plan – done!

Кабінет міністрів України схвалив національну Стратегію протимінної діяльності та операційний План її реалізації на три роки.

Операційним Планом, який є невід’ємною частиною Стратегії, визначено детальний перелік заходів на 2024 – 2026 роки.

Ухвалена Стратегія визначає наступні цілі:

  • Забезпечення звільнення територій від ризиків наявності вибухонебезпечних предметів для їхнього безпечного і продуктивного використання;
  • Зниження впливу від вибухонебезпечних предметів на життя та здоровя населення;
  • Розбудова системи управління протимінною діяльністю.

«Сьогодні ми затвердили програмний документ, який визначає основні напрями і завдання державної політики у сфері протимінної діяльності та посилення міжнародної взаємодії. Ми маємо перелік кроків та показників, яких маємо досягнути, щоб у перспективі 10 років знизити вплив вибухонебезпечних предметів на життя людей та економіку України. Важливо, що частина завдань, прописаних у Стратегії, вже у роботі», – наголосила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«У 2018 році було ухвалено Закон України «Про протимінну діяльність в Україні», який базується на міжнародних засадах – принципах і документах, в які закладено міжнародні стандарти ООН. Тому наша нормативна база досить сучасна. Міністерство економіки опікується цією тематикою, під егідою якого, спільно із Державною службою України з надзвичайних ситуацій, було створено Центр гуманітарного розмінування і, власне, було розроблено проект Національної стратегії протимінної діяльності. Тобто, є візія розвитку подальшої діяльності із гуманітарного розмінування та є фахівці, які можуть адаптувати законодавчу базу до тих реальних умов, що склалися на цей момент», – переконаний полковник ДСНС у відставці, голова БФ «Перший фонд відновлення України» Роман Пальчиков.

Редакція

Editorial board of the fund