Progressive world – for a comprehensive approach to mine action
Республіка Корея надасть 8 мільйонів доларів Програмі розвитку ООН в Україні для розширення протимінної діяльності у постраждалих від війни громадах. Ініціатива буде зосереджена на розвитку локальних інноваційних технологій у розмінуванні, збільшенні потенціалу для забезпечення безпеки населення від мін та покращенні доступу до реабілітації тих, хто постраждав від вибухонебезпечних предметів.
Роман Пальчиков, полковник ДСНС у відставці, голова БФ «Перший фонд відновлення України»:
– Тема гуманітарного розмінування України дуже актуальна й, як ми це бачимо, привертає велику увагу міжнародної спільноти. Це – благодійні фонди, неурядові організації, технологічні компанії, виробники певного обладнання. Іноземні донори та технологічні компанії, які займаються розробкою та виробництвом обладнання для розмінування, хочуть співпрацювати з нами. Чому? Тому що, на жаль, у нас найкращий полігон для випробування новітніх технологій. Наразі дуже швидко розвивається напрям штучного інтелекту (ШІ) у процесі розмінування, тобто це прискорює проведення нетехнічного обстеження й пришвидшує потім роботу стосовно гуманітарного розмінування.
Протимінна діяльність, згідно із законодавством України та тлумаченнями міжнародних стандартів, складається ж не лише із розмінування територій. Йдеться також про нівелювання впливу вибухонебезпечних предметів на соціальну систему, повернення земель до нормального використання, надання допомоги людям, котрі вже постраждали від вибухонебезпечних предметів. Це передбачає як фізичну, так і психологічну допомогу.
Одна з важливих речей – проведення роботи із роз’яснення ризиків. Логіка полягає у тому, що краще запобігти будь-якій події, аніж потім мати справу з її наслідками. Людей, які живуть на територіях, безпосередньо захаращених вибухонебезпечними предметами, слід інформувати про ризики та навчати обережному поводженню з вибухонебезпечними предметами.
Життя й безпека людей – найцінніші!